Tarık Ceran

Mix,Mastering Mühendisi

Tarık Ceran, müzik mix ve mastering konularında 29 yıllık tecrübeye sahip bir ses mühendisidir. Kendisi, müzik dünyasında en son teknolojileri takip eden bir profesyonel olarak bilinmektedir. Son zamanlarda popüler hale gelen Dolby Atmos müzik mix ve mastering teknolojisine de büyük ilgi göstermektedir ve stüdyosunu bu teknoloji ile güncellemiştir.

Dolby Atmos teknolojisi, müziği diğer tüm dijital ortamlarda duyulandan çok daha farklı bir boyutta deneyimlemeyi mümkün kılar. Tarık Ceran, bu teknolojiyi müzik mix ve mastering işlemlerinde ustaca kullanarak, dinleyicilere benzersiz bir ses deneyimi sunmaktadır.

Tarık Ceran’ın müzik mix ve mastering çalışmaları, Türkiye müzik endüstrisinde oldukça tanınmıştır. Çalışmaları arasında Ata Demirer, Atiye, Ajda Pekkan, Demet Akalın, Ebru Gündes, Ersay Üner, Fatih Erkoç, Fettah Can, Gülben Ergen, Hadise, Halil Sezai, Hüsnü Şenlendirici, Koray Avcı, Laço Tayfa, Mahsun Kırmızıgül, Murat Boz, Mustafa Sandal, Nilüfer, Sezen Aksu, Serdar Ortaç, Sibel Can, Taxim Trio, Yılmaz Erdoğan gibi ünlü sanatçılar yer almaktadır.

Tarık Ceran stereo mix, mastering ve Dolby Atmos mix, mastering çalışmalarına kendi kurduğu ‘Digilog by TC’ stüdyosunda devam etmektedir.